İkinci El Prefabrik

Kategori: Prefabrik Evler

Etiketler:

İkinci el prefabrik ev fiyatları, Türkiye’de çok fazla bilinmediğinden beklenen ilgiyi görememektedir. İlanlarda ya da emlakçılarda pek karşımıza çıkmazlar.

Prefabrik evler genel olarak çelik konstrüksiyonlu olup, prefabrik konutlar, prefabrik yapılar ya da prefabrik villa olarakda farklı isimler kullanılır. Gün geçtikçe prefabrik evler için talep daha fazla olmaktadır, fakat henüz tam olarak bu sistem benimsenmemiştir bu yüzden ikinci el prefabrik ev piyasası ortaya çıkmamıştır. Tabi istisnalar kaideyi bozmaz ikinci el prefabrik ev fiyatları giderek artış göstermektedir.

Son günlerde emlak piyasasındaki hareketsizlik ve evler üzerinde oluşturulan kampanyalar prefabrik ev fiyatları içerisindede ucuzluk göstermeye başlamıştır. Zaman içerisinde artış göstereceğinin belirtisi olarak görülen ikinci el prefabrik ev fiyatları şimdi çok cazip ve herkez bu yöne doğru hareket etmektedir.

2. el prefabrik ev fiyatları Türkiye’de fazla görülmese de aranan ihtiyaçlar arasında girmiş durumdadır. Prefabrik evler çelik ev olarak genelde prefabrik konutlar, prefabrik yapılar ve prefabrik villa olarak isimlendiriliyor. Ayrıca zaman geçtikde talebin artmasından dolayı da prefabrik evler daha yeni yaygınlaşıyor. Bundan dolayı da 2. el prefabrik ev piyasası daha tam oturmadı diyebiliriz.

2. el prefabrik evlerde yapılan yeni kampanyalar ile 2. el prefabrik ev fiyatlarında bir ucuzluk söz konusu. Bu durumda ikinci el prefabrik ev piyasasını canlandırabilir.

2. El prefabrik evlerin fiyatları konusuna girecek olursak, prefabrik sektöründe fiyatların firmadan firmaya farkettiğini hatırlatmak gerekir. Prefabrik te seçilen model ve konutun kurulacağı yerin mesafesi gibi etmenler de fiyatı değiştiren nedenler olacaktır.

Fiyat araştırması yaparken ilgili firma ile bağlantı kurulduğunda fiyata nelerin dahil olduğunu öğrenmenizde fayda var. Örneğin konutun kurulacağı beton zemin, elektrik su tesisatları, cam çerçeve, mutfak vs. gibi.

ikinci el prefabrik ev konusunda bu soruları sormanız size avantaj sağlıyacaktır.

2. el prefabrik ev fiyatları aralıkları:

Tek katlı 100 m2 2. el Prefabrik Ev için yaklaşık fiyat aralığı; 15.000 YTL – 30.000 YTL

Çift katlı 120 m2 2. el Prefabrik Villa için yaklaşık fiyat aralığı; 20.000 YTL – 50.000 YTL

Bu 2. el prefabrik fiyatları yaklaşık olup, bu aralıkların dışında da konutlar bulunabilir. Rakamlar fikir verme amaçlıdır. Ayrıca fiyatları yukarı ve aşağı çeken birçok etmen olduğu unutulmamalıdır.

prefabrik ev modelleri

Yorumlar (20)

Yorum Yapınız

Ad Soyad *

Mail *