Konteyner Çeşitleri

Kategori: Konteynerlar

Etiketler:

Konteynerler iki tür olmakla beraber taşımacılık konteyneri ve yaşam konteyneri olarak ikiye ayırabiliriz. Yaşam konteynerleri bekçi kulübesi, ofis ve çeşitli amaçlarda kullanılabilir. Asıl yapısı kasa olarak imal edilen yaşam konteynerleri saç profillerden imal edilir ve ana profilinde taşıyıcı kolonlar bulunur bu dikdörtgen yapı sayesinde hem dorse ile karayolu ulaşımı standartlara uygun yapılmış olur hem de kalite ve sağlamlığı ile ön plana çıkar.

Yaşam konteynerlerine elektrik sistemi ucuz şekilde taktırılabilir bunun yanında klima ve pencere eklenebilir. Konteyner ölçüleri uluslararası belirli olan ölçülerdir, bu ölçüler sayesinde uluslar arası taşımacılık gibi bir çok alanda kolaylık sağlamış olur.

Konteynerin kurulacağı zemine göre alt yapısı beton veya ahşap kalaslar ile güçlendirilmeli ve düz bir zemin oluşturulmalıdır aksi takdir de dikdörtgen bir kasa yapısına sahip olduğu için eğilme ve göçme gibi sonuçlar oluşabilir.

Güvenlik kulübesi konteynerleri gerektiği takdirde özel olarak güçlendirilebilirler, bu konteynerler içerisinde elektrik sistemini de bulundurur.

Tuvalet konteynerler ise isteğe göre düzenlenip tasarlanabilirler. Zemini mermer ve iç bölmeleri bulunacak şekilde tuvaletler alaturka ve alafranga şeklinde düzenlenebilir. İsteğe bağlı şekilde duş bölmesi duşakabin ile birlikte imal edilebilir. İmal sırasında su giderleri, elektrik sistemi ve havalandırma içerisinde eklenir.

Yaşam konteynerleri tek oda, iki oda , iki oda arada mutfak tezgahı veya iki oda mutfak tezgahı ve tuvalet de eklenebilen modelleri en çok tercih edilenler arasındadır. Prefabrik eve göre taşıması daha basit olduğu için genellikle şantiyeler, gezici ofisler ve ya bahçe vb. yerler için tercih edilir.

Taşıma konteynerleri ise bir çok modeli mevcuttur bunlar uluslararası standartlara uygun ölçü ebat ve kalitede üretilip taşıyacağı malzemenin msds’ni karşılayacak özelliklere sahip olması gereklidir. Daha detaylı bilgi için konteyner modelleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

prefabrik ev modelleri

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Siz Olun!

Yorum Yapınız

Ad Soyad *

Mail *