Çelik Konstrüksiyon Evler

Kategori: Çelik Konstrüksiyon

Etiketler:

Çelik konstrüksiyon, fabrika içerisinde preslenerek oluşturulan profillerden oluşturulan çelik yapı sistemine verilen isimdir. Çelik konstrüksiyonun en önemli özelliği dayananıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Çelik olması dolayısıyla paslanma sorunları oluşmamaktadır. Dünya çapında şantiye, gökdelen ve fabrika yapımlarında kullanılan çelik konstrüksiyon yapılar ülkemizde prefabrik ev, villa gibi kişisel konutlar için de tercih edilmektedir.

Çelik evlerin bir diğer avantajı ise kolayca sökülüp takılabilir olmasıdır. İstenildiği takdirde eviniz başka bir yere taşınabilir. Bu taşıma sırasında kayıplar sıfıra yakın olmaktadır. Çelik yapılarda fibercement yapı kaplaması kullanılır. Fibercement yapının arasına cam yünü ve elyafı konularakta ses ve ısı yalıtımı sağlanmış olunur.  Böylece yapınızı yıllar boyu sorunsuz olarak çürümeden ve paslanmadan kullanabilirsiniz.

Çelik konstrüksiyon ev almaya karar verdiğiniz de üretimine başlamadan önce yapınız teknikerler ve mühendisler tarafından bilgisayar programları vasıtası ile tasarlanır. Yapının her noktasındaki direnç ve kalite hesabı yapılır ve üretime geçilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu kullanılacak malzemelerin kalitesiz olmamasıdır. Çürüyüp insan sağlığına zarar verecek maddelerin bulunduğu malzemeler kullanılmamalıdır.

Neden çelik evleri tercih etmeliyiz diye bir soru akla gelecek olursa eğer gerekçeleri bir kaç başlık altında toplayabiliriz. Çelik konstrüksiyon evler depreme karşı dayanıklıdır, çevrecidir, hızlı inşa edilir, kaliteli yapılardır, paslanmaz, esnektir ve yıldırıma karşı tehdit oluşturmaz. Siz de çelik konstrüksiyon bir ev yaptırmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz.

prefabrik ev modelleri

Yorumlar (7)

Yorum Yapınız

Ad Soyad *

Mail *