Çelik Konstrüksiyon Evler

Kategori: Çelik Konstrüksiyon

Etiketler:

Çelik konstrüksiyon, fabrika içerisinde preslenerek oluşturulan profillerden oluşturulan çelik yapı sistemine verilen isimdir. Çelik konstrüksiyonun en önemli özelliği dayananıklı ve uzun ömürlü olmasıdır. Çelik olması dolayısıyla paslanma sorunları oluşmamaktadır. Dünya çapında şantiye, gökdelen ve fabrika yapımlarında kullanılan çelik konstrüksiyon yapılar ülkemizde prefabrik ev, villa gibi kişisel konutlar için de tercih edilmektedir.

Çelik evlerin bir diğer avantajı ise kolayca sökülüp takılabilir olmasıdır. İstenildiği takdirde eviniz başka bir yere taşınabilir. Bu taşıma sırasında kayıplar sıfıra yakın olmaktadır. Çelik yapılarda fibercement yapı kaplaması kullanılır. Fibercement yapının arasına cam yünü ve elyafı konularakta ses ve ısı yalıtımı sağlanmış olunur.  Böylece yapınızı yıllar boyu sorunsuz olarak çürümeden ve paslanmadan kullanabilirsiniz.

Çelik konstrüksiyon ev almaya karar verdiğiniz de üretimine başlamadan önce yapınız teknikerler ve mühendisler tarafından bilgisayar programları vasıtası ile tasarlanır. Yapının her noktasındaki direnç ve kalite hesabı yapılır ve üretime geçilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu kullanılacak malzemelerin kalitesiz olmamasıdır. Çürüyüp insan sağlığına zarar verecek maddelerin bulunduğu malzemeler kullanılmamalıdır.

Neden çelik evleri tercih etmeliyiz diye bir soru akla gelecek olursa eğer gerekçeleri bir kaç başlık altında toplayabiliriz. Çelik konstrüksiyon evler depreme karşı dayanıklıdır, çevrecidir, hızlı inşa edilir, kaliteli yapılardır, paslanmaz, esnektir ve yıldırıma karşı tehdit oluşturmaz. Siz de çelik konstrüksiyon bir ev yaptırmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz.

prefabrik ev modelleri

Yorumlar (7)

selçuk göktaş

24 Ocak 2013 at 19:09    


çok güzel ama bir de fiyatlarını öğrenebilirsek çok güzel olacak.

Abdulkadir Gülağaç

28 Nisan 2013 at 11:18    


Çok güzel bir proje hayata geçirmişsiniz. Kutluyorum. Yalnız fiyatlara hiç rastlamadım. Mesela,çelik konut düşünüyorum. Fakat, fiyatları görmeden mütaala yapılamaz. Fiyatların bütçeme uygun olup olmadığını görmem lazım. Tahmin ediyorum. Bu siteye giren herkes aynı şeyi düşünüyor.

Başarılarınızın devamını diliyorum.

mehmet caner örer

2 Eylül 2013 at 09:26    


Balıkesir, Burhaniye, Pelitköy merkezde 350 m2 bahçeli taş evim var. Bahçesine 1+1 veya 2+1 çelik konstrüksiyon ev yaptırmak istemekteyim. tercihim tek katlı olması.
Fiyat ve teknik bilgi olarak beni aydınlatmanızı istemekteyim. Bir de Pelitköye böyle bir ev yapmak için servisiniz var mıdır?
Almam gereken izinler ve bana düşen görevler hakkında beni bilgilendirmenizi isterim
İyi çalışmalar

Fahamet Kortel

6 Eylül 2013 at 15:43    


Modellerinizin fiyat ve projeleri görünmediğinden siteniz cazip değil:(

Emre YANGIN

18 Ekim 2013 at 13:04    


bende bir önceki yoruma katılıyorum…fiyatlara nasıl ulaşabiliriz…

MUZAFFER EREN

20 Nisan 2014 at 19:50    


Sitenizde niye modellerin fiyatları yok.sadece görüntü yeterli değil.

meltem ertuğrul

25 Temmuz 2014 at 13:37    


fiyatlarınızla ilgili teklif almak istiyorum mail adresime telefon numaralarınızı yollarsanız sevinirim.

Yorum Yapınız

Ad Soyad *

Mail *